איך מקבלים החזר מס והאם גם אתם זכאים?

אזרחי ישראל נדרשים לשלם מיסים מאוד גבוהים, הרבה יותר גבוהים ממה שמקובל במדינות המערב. ממשלות ישראל לאורך ההיסטוריה הסבירו את שיעורי המס הגבוהים על ידי הדגשת הצורך לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל מפני אויביה, מה שדורש תקציבים גבוהים מאוד לטובת רכישת אמצעי לחימה והגנה. מס הכנסה הישראלי מבצע התחשבנות עם כל אזרח בסוף כל שנת מס ומכיוון שכך, יכול מאוד להיות שחלקכם תהיו זכאים להחזרי מס עקב שינויים שחלו בסטטוס שלכם במהלך שנת המס ועל כך המאמר הבא.

 

האם אתם זכאים

דבר ראשון בואו ננסה להבין מי עשוי להיות זכאי להחזרי מס בסוף שנת המס –

  • שכירים – מס הכנסה מבצע כאמור חישובי מס על בסיס שנתי ולא חודשי ובמהלך השנה יכולים להתבצע שינויים בסטטוס שלכם. מכיוון שאתם משלמים מס הכנסה כשכירים בכל חודש ולא פעם בשנה יכולים בהחלט להיות פערים לטובתכם בין המס שנגבה מכם בפועל לבין המס שאתם צריכים באמת לשלם. אנשי המקצוע שעוסקים בכל הקשור להחזרים ממס הכנסה יודעים לספר שההיסטוריה מוכיחה, שבמרבית המקרים כשמדובר בשכירים, מגיעים להם החזרי מס בסוף שנה והם כלל לא מודעים לכך.
  • שכיר שהחליף עבודות – עובד שכיר שמכל סיבה שהיא עבר מעבודה לעבודה במהלך שנת המס יהיה זכאי בסבירות גבוהה להחזר מס. הדבר נובע מהפרשים אפשריים בגובה השכר וכן, מהאופציה שבין עבודה אחת לשנייה היה זמן בו השכיר לא עבד כלל.
  • שכיר שפוטר – שכיר שהחל את שנת המס כעובד מן המניין במקום עבודה מסודר ובמהלך השנה פוטר מכל סיבה שהיא וקיבל דמי אבטלה, יהיה זכאי כנראה להחזרי מס על התקופה בה קיבל אבטלה ועד שמצא עבודה חדשה, חזר לעבוד ולהשתכר.
  • שכיר בשתי עבודות – אדם שעבד בשתי עבודות ומכל סיבה שהיא לא ביצע תאום מס כנדרש יהיה זכאי לקבלת החזרי מס.
  • שינוי בסטטוס האישי – מכיוון שכל אזרח עובד מקבל נקודות זיכוי ממס הכנסה ולנקודות אלה מתווספים שיקולים בהתאם לסטטוס האישי שלו, יהיה זכאי להחזר מס באופן די וודאי. לדוגמא –

אדם שהתגרש או מי שנולדו לו ילדים או מי שהחליט לחזור לספסל הלימודים האקדמי.

 

איך מקבלים את החזר המס שמגיע לכם?

אציין בפניכם שמס הכנסה לא ישלח לכם מכתב עם פרחים ובו יודיע לכם שמגיע לכם החזר מס.  מערכת המיסוי אינה מודעת על פי רוב שמגיע לכם החזר ובכל מקרה לא תדאג לידע אתכם על כך. לפיכך, האחריות לדבר רובצת עליכם, היו מודעים להחזר והגישו בקשה להחזר בדרך המקובלת https://get-tax.co.il

 

טופס מקוון

כנסו לאתר מס ההכנסה וחפשו טופס ״החזר מס לשכירים״, מלאו את הטופס באופן מקוון על שלל הפרטים המבוקשים בטופס וצרפו מסמכים חיצוניים רלוונטיים להשלמת הגשת הבקשה בהתאם למצבכם האישי והתעסוקתי.

 

הגשת מסמכים במשרדי מס ההכנסה

הביורוקרטיה הישראלית מחייבת אתכם לגשת לסניף מס ההכנסה בעיר המגורים שלכם ולהגיש את אותם טפסים וצרופות בשנית לפקיד מס הכנסה במקום. מסמכים אלה צריכים להיות חתומים על ידכם. בהצלחה.

ניירות החזר מס

אהבתם?
שתפו עם החברים!
תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו