מהו פרוייקט הר הכסף?

אנשים רבים מחפשים אחר חשבונות בנקדים רדומים, כמו למשל במקרה של יורשים המחפשים  את חשבונות הבנק של הנפטר. במקרים כאלו בהם ליורשים החוקיים אין מידע על חשבונות הבנק של הנפטר עליהם לפתוח בעבודת בילוש של ממש על מנת למצוא את אותם החשבונות, עבודת בילוש הדורשת פנייה לכל בנק בנפרד. הבנקים מצידם אדישים לנושא, הרי למי מפריע שיש לו מילארדי שקלים שוכבים בחשבונות בנק ללא דורש? הבנקים אינם נוקטים בפעילות אקטיבית לאיתור בעלי הזכויות על החשבונות. מסיבה זו משרד האוצר פתח ביוזמה המסייעת לכם למצוא כספים בחשבונות בנקים נשכחים.

 

פרוייקט הר הכסף הוא פרוייקט של משרד האוצר המאפשר לאנשים לגלות חשבונות רדומים ונשכחים באמצעות מערכת אינטרנטית קלה לשימוש. החשבונות הרדומים הם כל אותם חשבונות העובר ושב שלא חלה בהם שום תנועה למעלה מתשעה חודשים; חשבונות בנק של נפטרים אותם מחפשים היורשים; פקדונות מתחדשים בהם לא חלה תנועה יותר משנתיים ופקדונות קצרי מועד שלא נפרעו. מסתבר שיש לא מעט כאלו, גם לאחר שנה שבה פועל מיזם הר הכסף, עדיין ישנם למעלה מ 5 מיליארד שקלים המחכים לבעליהם. סכומי כסף אלו שוכבים בכלמעלה מ 470,000 חשבונות בנק רדומים. לאור הצלחת המבצע ובהתחשב בכך שעדיין ישנם סכומי כסף גדולים בחשבונות בנקים רדומים, משיק משרד האוצר את פרוייקט הר הכסף 2.

 

ההשראה לפרויקט הר הכסף באה מפרויקט מוצלח אחר של משרד האוצר אשר החל בשנת 2013 – מערכת מקוונת למציאת חיסכון פנסיוני או ביטוח חיים אשר נשכחו ונשארו ללא דורש.

 

כיצד זה עובד?

פרוייקט הר הכסף הופך את תהליך החיפוש אחר החשבונות לפשוט ביותר ומבטל לחלוטין את הצורה לבצע פנייה ישירה לכל אחד מהבנקים שעלולים להחזיק חשבון בנק שאתם בעלי זכויות לפדות אותו. במקום זאת מתקבל תהליך פשוט הנעשה באמצעות האינטרנט ובו כל אחד יכול לחפש אחר חשבונות בנקים רדומים.

בעזרת האתר ניתן לקבל תוך דקות תוצאות ולדעת אם יש לכם חשבונות בנק רדומים. מטעמי שמירה על פרטיות וחיסיון המידע, המידע הראשוני המתקבל הוא רק מידע על מקום הימצאותם של הכספם ללא חשיפה של יתרת החשבון, סוג החשבון ומספרו. המידע המתקבל מוצג באמצעות טבלה המציגה אך ורק את שם המוסד הבנקאי בו נמצא חשבון התואם לשם שחיפשתם ואת פרטי ההתקשרות. על מנת להמשיך את התהליך יש ליצור קשר עם הבנק הרלוונטי לפי פרטי הקשר המצואים באתר. פרויקט הר הכסף פשוט חוסך לכם את ״תהליך הבילוש״ המורכב הגוזל זמן רב. שימו לב שמרות שאין דרך לוודא זאת, אינכם מורשים לחפש חשבונות על שמו של אדם אחר אלא אם כן זהו קרוב משפחה שנפטר.

החיפוש במערכת הר הכסף הוא פשוט ומהיר, לכן גם אם אתם בטוחים שאין לכם שום חשבון נשכח נסו בכל זאת לחפש. אולי אי שם שוכב כסף ששייך לכם.