חישוב הלוואה – למה חשוב לעשות את זה לפני

מי היה מאמין, גם זמנכם הגיע, כמו המון מהאזרחים במדינה, הזמן לקחת הלוואה.

בין אם מדובר במשכנתא, הלוואה אישית או הלוואה עבור העסק שלכם, הלוואות הן דבר שבשגרה עבור האזרח הישראלי

הממוצע.

מה הן הסיבות הנפוצות עבור בעלי עסק לקחת הלוואה? מה ההבדל בין ריבית משתנה לריבית קבועה? על הדרכים השונות

בהם נהוג להחזיר הלוואה ואיך לחשב את הלוואה שלכם מראש? על כל השאלות האלו נענה במאמר הזה:

 

אילו סיבות מצריכות לקיחת הלוואה?

עסק שצריך לקחת הלוואה יכול להיות לא רק מסיבות שליליות אלא מסיבות חיוביות. סיבות שליליות יכולות להיות כאשר העסק חוזה משבר כלכלי או תקופה קשה שתמנע מהעסק מלקבל את ההכנסות אליו הוא רגיל. בשביל להימנע מקריסת העסק, לקחת הלוואה יכולה להיות פתרון יעיל שיסייע לעסק לעבור את התקופה הקשה. לאחר מכן העסק יוכל לתפקד כרגיל ולהחזיר את ההלוואה.

מצד שני, במידה והעסק שלכם דווקא במצב טוב, ואתם רואים הזדמנות להגדיל את הכנסות העסק שלכם באמצעות השקעה באפיק מסוים, הלוואה יכולה להיות פתרון מעולה. גם תקבלו הלוואה בתנאים טובים יותר שכן מתחשבים במצב הטוב של העסק שלכם, וגם תוכלו לעשות השקעה שתשתלם לכם בעתיד.

 

 

ריבית משתנה מול ריבית קבועה

ריבית משתנה היא ריבית שבדרך כלל גדלה לאורך זמן, מה שהפוך את גובה ההחזר החודשי או רב חודשי שלכם ללא צפוי. יש לריבית זו יתרונות, תלוי בצרכים שלכם, אך החסרונות היא בעיקר חוסר הוודאות.

לעומתה יש את הריבית הקבועה, ריבית שנשארת אותו דבר לאורך כל תקופת הלוואה, זאת נחשבת לריבית הבטוחה והמקובלת יותר.

 

 

אופן ההחזרה של ההלוואה

את ההלוואה ניתן להחזיר בכמה אופנים. ניתן להחזיר את מלוא גובה הקרן כולל הריביות בסוף תקופת ההלוואה. וניתן להחזיר את מלוא גובה קרן הלוואה בסוף תקופת ההלוואה, אך את הריביות לפרוס לאורך תקופת ההלוואה, השיטה הנפוצה ביותר.

 

איך לחשב את גובה ההחזרים ולמה זה חשוב?

חשוב שתחשבו את גובה ההחזרים שלכם שלא תיכנסו לבור כלכלי שלא ראיתם מגיע. הלוואה יכולה להגיע לסכומים מאוד גבוהים, כך רצוי שתדעו למה אתם נכנסים. רצוי שתחשבו גם בשביל להבין אם יש לכם יכולת ממשית להחזיר את גובה ההלוואה שלקחתם. וגם כדי שתתכננו איך הכי טוב יהיה לכם להחזיר את ההלוואה, לפי המצב הכלכלי שלכם.

ניתן לחשב את זה באמצעות שלל מחשבונים לחישוב הלוואה, מחשבון הלוואות, שתוכלו למצוא ברחבי האינטרנט, באתר ביזלנד הלוואות לעסקים, לדוגמא. במידה ואתם לא סומכים על המקורות שתאם מוצאים ברשתות, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם גורם מקצועי מוסמך בתחום שיוכל לסייע לכם לעשות את החישובים.

אנחנו מקווים שכעת יש לכם יותר מושג בנוגע לתחום ההלוואות, שיהיה לכם בהצלחה בהמשך!

 

שעון ומטבעות

אהבתם?
שתפו עם החברים!
תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו