מחשבון מע"מ – הדרך להימנע מטעויות בעסק

uggclassics

כל מי שהחליט לפתוח עסק עצמאי צריך להתמודד עם אתגרים מסוגים רבים, כולל האתגר של גבייה ותשלום מע"מ בזמן ובלי טעויות. איך באמת עושים זאת ואיך יודעים לומר ללקוח כמה מע"מ הוא צריך להוסיף על התשלום הבסיסי שאנחנו גובים ממנו? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 

 האם כל עסק צריך לשלם מע"מ?

עוד לפני שנראה איך מחשבים מע"מ וכמה חשוב לשלם את התשלום הזה בזמן, נשאלת השאלה האם כל בעלי העסקים נדרשים לשלם זאת. האמת היא שלא, כי זה תלוי במחזור ההכנסות השנתי של העסק. אם, לדוגמה, אתם מנהלים עסק שמוגדר כעוסק פטור, הרי שזו בדיוק הנקודה: אתם פטורים מנושא המע"מ. אתם לא צריכים לגבות אותו ולא צריכים לשלם אותו, כך שכל העניין הזה לא נוגע לכם. לעומת זאת, כל עסק שלא מוגדר כעוסק פטור, כלומר עוסק מורשה או חברות בע"מ, חייבים לשלם מע"מ. למעשה מדובר על תשלום שאתם גובים עבור השירות שאתם נותנים או עבור המוצרים שאתם מוכרים ואתם מעבירים אותו הלאה, אל רשות המיסים.

 

איך עושים את החישוב בפועל?

האמת היא שזה פשוט יותר מכפי שאולי זה נראה מהצד. המע"מ בישראל נכון להיום עומד על 17%. לכן, אם מישהו צריך לשלם לכם מאה ₪ + מע"מ, החישוב הוא פשוט: 17 כפול 100 לחלק למאה ולכן התוצאה היא 17 ₪ שאותם יש להוסיף למחיר הבסיסי. העניין הוא שהרבה פעמים בחיים הסכומים אינם עגולים ונוחים כמו מאה ₪ תמורת מוצר או שירות מסוים ומטבע הדברים, גם החישוב מורכב יותר. לכן כדאי שתדעו שקיים כזה דבר מחשבון מעמ והאמת היא, שנוח מאוד לעבוד איתו. זה לא משנה על איזה סכומים מדובר, האם הסכום עגול וגדול או שהוא מורכב מעוד ספרות ונקודות, כי בכל מקרה בעזרת מחשבון כזה לא תעשו טעויות בעניין הזה.

 

האם חישוב המע"מ הוא תפקידו של רואה החשבון שלכם?

זה ברור שאתם יכולים לפנות אל רואה חשבון ולבקש ממנו שיעשה עבורכם את כל החישובים האלה, אך בפועל, הוא לרוב יעשה את החישוב עבורכם רק פעם בחודשיים. מע"מ משלמים בישראל בדרך כלל פעם בחודשיים וזה עדיין ישאיר את ההתחשבנות מול הלקוח תחת האחריות שלכם. לכן כדאי שתדעו שהיום כמעט כל בעלי העסקים הכניסו לשימוש השוטף שלכם בעסק את המחשבונים השונים. זה נכון בין אם אתם רוצים לחשב על כמה עומד המע"מ שהלקוח צריך לשלם או שאתם רוצים לחשב אחוזים מסכום מסוים. מה שבטוח זה שאם תעבדו עם מחשבונים מדויקים שמאוד נוח להשתמש בהם, זה יחסוך לכם זמן ואנרגיה. אין טעם לקחת סיכונים מיותרים בנושא הזה ולכן כדאי שתבחרו עוד היום את המחשבון הכי טוב ונוח שיש.

מחשבון מעמ

אהבתם?
שתפו עם החברים!
תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו