3 טיפים להוצאת תלושי שכר

תלוש שכר הינו מסמך שמקבל עובד עם הפקדת המשכורת שלו לחשבון הבנק בידי המעסיק.

בתלוש השכר העובד יכול לראות כיצד מתחלקת המשכורת שהופקדה- מה משכורת הברוטו שלו ומה הנטו שמוזרם ישירות לחשבון הבנק, ניכויי מס וביטוח לאומי, יתרה של ימי חופש, יתרה של ימי מחלה ועוד.

הנפקת התלוש והצגתו בפני העובד הינה מחייבת, זאת כדי שיוודא שנשכר בצורה הוגנת ובהתאם לחוק.

בניגוד לשכירים שמקבלים תלוש שכר מטעם החברה שמועסקים בה, עצמאיים יכולים להמיר בסוף החודש את החשבוניות איתן הם עובדים לתלוש שכר.

לפניכם שלושה טיפים שיכולים לסייע בהוצאת תלושי שכר.

 

טיפ ראשון- דיווח לרשויות המס

על פי החוק היבש במדינת ישראל, כל אדם בעל הכנסות מחויב בדיווח עליהן לרשויות המס. לעובדים שכירים יש רואה חשבון או יועץ מס, שהוא עובד מוסמך של החברה ואמון על פתיחת התיקים מול הרשויות ועל כל הטיפול המתבקש, כך שהם רואים את ההפרשות לביטוח לאומי ולמס הכנסה כתוצר מוגמר בתלושי השכר. לעומת זאת, עובד שעוסק בעבודה נוספת מעבר לעבודתו כשכיר, צריך לתאם את כל הדברים הללו באופן עצמאי. כדי להוציא תלושי שכר כחוק, יש לפתוח תיקים מול כל אחת מהרשויות (מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי), ולדאוג לעדכן אותם בדבר ההכנסות באופן שוטף.

 

אין לכם פנאי\ כוח להוצאת תלושי שכר לבד? הנה טיפ שיקל על הדבר

כפי שהוזכר קודם לכן, יש פרטים מחייבים שצריכים להופיע בתלוש השכר, ועבור עצמאיים זה דורש עיסוק בירוקרטי ואף טרחני לפעמים. כדי שתלוש השכר יהיה תקין נדרשת הבנה בסיסית בכל הקשור בניהול חשבונות וחלוקה של מס, מה שדורש חקר מעמיק בנושא ובקרה מתמדת על מה שמתרחש. כיום ישנן חברות ייעודיות כמו איזי תלוש, אשר מסייעות בכל הטיפול למול הרשויות, מאפשרות הוצאה מהירה ומוזלת של חשבוניות, ואף ממירות אותן בסוף החודש לתלוש שכר על שמו של העובד. שימוש בשירות זה מקל משמעותית על העובד, מאחר והוא מאפשר להמשיך את העבודה בנחת וללא דאגה מפני רשויות החוק, וכן מונע מהעובד להתעסק בבירוקרטיה רבה ומייגעת.

 

תלוש שכר אלקטרוני או מודפס? ודאי שאלקטרוני!

בשנת 2017 פורסמו תקנות הגנת שכר חדשות, על פיהן עובד יכול להסכים שלא לקבל תלוש שכר מודפס, ובמקומו לקבל תלוש שכר אלקטרוני באמצעות אתר אינטרנט ייעודי ומאובטח. שימוש באמצעים אלקטרוניים מאפשר אבטחה ושמירה על תלוש השכר לאורך זמן, וכן מקטין את הסבירות שהתלוש ייאבד או ייעלם. נוסף על כך, הגעתו של תלוש שכר מודפס מותנית במהירות שליחת הדואר, על כן הוא  מגיע פעמים רבות רק לאחר שבועיים ויותר מרגע ההנפקה. לא פחות חשוב מכל אלו, תלוש שכר אלקטרוני מצמצם פגיעה מיותרת באיכות הסביבה ומפחית את זיהום האוויר.

 

צק

אהבתם?
שתפו עם החברים!
תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו