6 הצעדים החשובים שיש לבצע מיד לאחר תאונה ומה ניתן לעשות אונליין

תאונת דרכים הינו אירוע לא נעים ואף טראומתי שרובנו מעדיפים לא לחשוב עליו. יחד עם זאת, ישנה הסתברות גבוהה כי כל נהג או נהגת יקלעו לתאונת דרכים, ולכן חשוב מאוד להצטייד בידע הרלוונטי. אז מה הדברים החשובים ביותר שיש לעשות לאחר תאונה?

 ששת הפעולות לביצוע

  • ציוד לתיעוד בדקות הראשונות שלאחר התאונה: חשוב מאוד לשים לב כי ברכב נמצאים המסמכים החשובים ביותר באופן קבוע – ביטוח רכב בתוקף ורישיון. מומלץ להצטייד בפנקס ובכלי כתיבה שימשו לתיעוד המקרה.
  • לדווח לגורמים הרלוונטיים: לאחר תאונת דרכים בה יש נפגעים חשוב לדווח מיד למשטרה במוקד 100 ולמגן דוד אדום במוקד 101. במהלך השיחה מסרו פרטים מדויקים ככל הניתן על מיקומכם ועל מצב הנפגעים ופרטיהם. במקרה שאין ברירה ויש להזיז את הפצועים עשו זאת בהדרכה טלפונית של מוקדן מד"א.
  • שמרו על אמצעי זהירות: כאשר אתם יוצאים מהרכב לאחר תאונה עליכם ללבוש אפוד זוהר ולאחר מכן להציב משולש אזהרה. את המשולש יש לשים במרחק בין 50-100 מטרים ממיקום התאונה כדי להזהיר את שאר הנהגים בדרך. כל עוד ניתן אל תזיזו את הרכב והשאירו אותו היכן שהתרחשה התאונה.
  • צלמו את הרכבים המעורבים: במקרה בו מעורב רכב נוסף בתאונה חשוב לצלם את הפגיעות ברכב השני לפני שיתפנה מהזירה. חשוב לשמור על קור רוח ולתפקד בצורה נכונה ואחראית שתסייע לכם בהמשך. הפקידו לתעד מזוויות רבות ואף צלמו סרטון, כדי לקבל תיעוד מלא של המקרה.
  • החליפו פרטים עם נהגים מעורבים: לאחר התיעוד המקיף של הזירה, החליפו פרטים עם הנהג השני ואת פרטי הביטוח שלכם. חשוב לציין שבמידה ואין נפגעים בזירת התאונה אין צורך ליצור קשר עם המשטרה, כל עוד הנהגים מחליפים את הפרטים ביניהם.
  • צרו קשר עם חברת הביטוח: ניתן להגיש תביעה בצורה מקוונת דרך אתר הביטוח. יש לבחור באופן מדויק את תיאור המקרה שלכם. חברת הביטוח יכולה לדאוג לגרר עבור הרכב ואף לדאוג לרכב חלופי במידה והפוליסה שלכם מכסה זאת. בנוסף, עליכם למלא טופס תאונת דרכים באתר של משטרת ישראל ולהעביר עותק שלו לחברת הביטוח. במקרה וקיבלתם טיפול רפואי לאחר התאונה, העבירו את הקבלות עבור הטיפול לחברת הביטוח.

 

לסיכום

כאמור, חשוב מאוד להחזיק בכל עת את מסמכי הרכב ואת רישיון הנהיגה. בכל מקרה של תאונת דרכים בה מעורבים נפגעים, יש לשים את הלחץ בצד ולפנות באופן מידי למשטרה ולמגן דוד אדום שיטפלו בכך. הקפידו על שמירה של נהלי בטיחות ואל תזיזו את הנפגעים או את הרכב מהמקום. כולנו היינו רוצים להימנע מתאונות דרכים, אך לצערנו זה לא תמיד אפשרי וחשוב לדעת כיצד לפעול נכון במקרה הצורך.

Car, Accident

אהבתם?
שתפו עם החברים!
תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו